Lis 08

Zapach kobiety

1Zmysł węchu- pierwsze uczucie, które wynikło u człowieka w procesie ewolucji, jego centrum znajduje się w tej części mózgu, która odpowiada za emocję i seksualne zachowanie. Dla tego właśnie aromaty są w stanie kierować humorem i reakcjami człowieka. Oprócz tego, udowodniono że swoich partnerów my wybieramy nie wedłóg wyglądu zewnętrznego czy inteligencji, a koncentrujemy się na zapachu. Jeszcze kobiety starej Europy, znając o pobudzającym działaniu rzeczywistego zapachu ciałą, smarowali się swoją wydzieliną jako perfumami, części ciała za uszami i na szyi, żeby przywrócić uwagę partnera. Jeśli zasięgnąć jeszcze głębiej, to do jednego z starożytnych mędrców należy myśl: Leprzym aromatem kobiety jej jej naturalny zapach, kiedy od niej niczym innym nie pachnie”. Już w naszych czasach w Anglii pojawił się ruch mężczyzn przeciwko kobiecych deodorantów. A właśnie, męski nos jest bardziej czujny do zapachów. Duchowni liderzy ruchu żądali zatrzymania produkcji tych środków higieny z aromatami, argumentując to tym, że zapach deodorantu zabija rzeczywisty i indywidualny zapach ciała, który jest na tyle samo unikatowy jak i odbitki palców. W ten sposób staje się niewykonalnym zadanie wyboru partnerki dla życia. Naturalny zapach ciała, zwłaszcza miejsc intymnych jest mocnym afrodyzjakiem (środkiem pobudzającym), dla tego właśnie w Afryce, plemiona w których i do dzisiaj partnerów wybierają tylko posługując się węchem. I jak twierdzą naukowcy-etnolodzy, rozwodów u nich prawie nie zdaża się. Zapach, tak samo jak i ubrania, styl zachowania, fryzura podkreśla oryginalność i niepowtarzalnosc czaru każdej kobiety. Należy pamiętać, że przyjemny zapach zależy przede wszystkim od higieny osobistej. A mocna potliwość, zazwyczaj, widoczna jest pod pachami. Dla tego, nigdy nie poleca się pryskać perfumami części ciała z podwyższoną potliwością dla uniknięcia podrażnienia skóry lub pojawienia się różnorodnych wysypek. Ostry zapach potu prawie nie można nejtralizować środkami aromatycznymi. Mieszanki białkowe, które wchodzą do składu wydzieliny potowej, które osiadają na włosach rosnących pod pachami i stopniowo rozkładają się, które nasiąkają ostrym zapahcem. Wydzielanie potu to przede wszystkim funcja ochronna i pełne jej blokowanie może doprowadzić do złych skutków. Pot, który wydziela się w gorącym okresie lub pod czas wysiłków fizycznych sam z siebię nie ma zapachu i nabiera go tylko mieszając się z apokrynową wydzieliną. Proces tworzenia nieprzyjemnego zapachu dzieje się natychmiastowo i dla tego w porze gorącej całe nasze życie idzie pod hasłem – wszystko w walce z mikroorganizmami. Kobieta, pragnąca zlikwidować źródło nieprzyjemnego zapachu, powinna codziennie golić włosy pod pachami (niktórym zaleca się robić to kilka razy dziennie), po czym należy przemyć te części ciała ciepłą wodą. A potem skorzystać z pomocy specjalnych środków chemicznych.


Dbanie o cerę jest niezwykle ważną rzeczą, gdyż tylko dzięki odpowiedniej jej pielęgnacji można zachować długotrwałą i rzeczywistą urodę. Dlatego też aby dbać o cerę powinno się regularnie chodzić do lekarza specjalisty jakim jest dermatolog, aby móc robić „przegląd” stanu cery. Odwiedź zegarki.gwoli.pl. Dodatkowo oczywiście konieczna jest codzienna pielęgnacja cery, a mianowicie powinno się myć twarz specjalnymi środkami, które są specjalnie do tego przystosowane - Fryzjer Wrocław. Należy także stosować specjalistyczne kremy, które jednak będą odpowiednio dobrane do typu cery, gdyż krem dla cery suchej nie sprawdzi się jeżeli mamy tłustą cerę. Oczywiście ze względu na to, że w dzisiejszych czasach kobiety często się malują, powinny one także w ramach dbania o cerę stosować możliwie jak najlepsze jakościowo kosmetyki, a także jeżeli jest to możliwe powinny ich nawet unikać, gdyż zbyt częste stosowanie kosmetyków również bardzo niekorzystnie może wpływać na skórę twarzy. Dodatkowo jeżeli już kobieta się maluje, to do demakijażu również powinna używać specjalistycznych środków, które będą łagodziły podrażnienia.
Nasza skóra ciągle narażona jest na zewnętrzne bodźce, które nie zawsze wpływają na nią pozytywnie. Jednym z przykładów jest działanie słońca, wiatru, kurzu i temu podobnych zagadnień, które w dużym natężeniu powodują dość duże spustoszenie http://www.laserglamour.pl/mezoterapia-lodz.html. Poza standardowymi zasadami dbałości o skórę opartymi na oczyszczaniu, zapewnieniu odpowiednich ilości substancji odżywiających jak i podobnymi, należy także dodatkowo dbać o skórę naszego ciała. Jednym z wyznaczników jest odpowiedni dobór zabiegów czy kosmetyków do rodzaju skóry jak i stopnia jej zniszczenia. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy z zakresu kosmetyki i ogólnej dbałości o skórę, powinniśmy odwiedzić kosmetyczkę, salon piękności czy lekarza dermatologa. Dwa pierwsze przykłady poza poradami jak zadbać o swoją skórę, to także specjalistyczne zabiegi, które pozwolą nabrać naszej skórze pełnego kolorytu i odpocząć. Dodatkowo cykliczne wizyty w tego rodzaju miejsca pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności oraz kondycji naszej skóry, zwłaszcza jeżeli na co dzień wystawiamy ją na działanie dużej ilości negatywnie działających czynników zewnętrznych.

Dbałość o skórę twarzy to szczególny przykład na zagadnienie ogólnej dbałości o własne ciało. Przede wszystkim należy pamiętać, iż skóra twarzy to struktura dość odmienna w stosunku do innych miejsc ciała, dlatego też inne kosmetyki i inny sposób dbałości. Skóra twarzy jest stosunkowo bardzo delikatna, dlatego czynniki zewnętrzne jak przykładowo działanie słońca, dużo szybciej sł widoczne w obrębie twarzy niż innych miejsc ciała. Aby dopasować odpowiedni tryb pielęgnacji jak i najlepsze kosmetyki, co zagwarantuje nam maksymalne efekty naszych starań, musi poznać samego siebie. Ważne jest, jaki typ skóry ma nasza twarz, czy nie jesteśmy uczuleni na jakieś składniki kosmetyków, ponieważ możemy twarzy zaszkodzić stosując złe środki. Jednym z najbardziej podstawowych zagadnień dbałości o twarz, to dbałość o jej czystość, co ujęte jest jako mycie wodą lub mydłem. Jednakże dużo lepszym rozwiązaniem jest dobranie do rodzaju swojej twarzy odpowiednich kosmetyków, w tym przypadku oczyszczających. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zakresie takich zagadnień, warto odwiedzić kosmetyczkę, lekarza dermatologa lub specjalisty tego typu.