Paź 14

Zapach

2Zmysł węchu bez wątpienia jest uczuciem chemicznym. Dla chemików zdolności nosa i określenie środków chemicznych wydaje nie nieprawdopodobną. Im dowodzi się mieć doczynienie z trudnymi mieszankami, analiza chemiczna których może potrzwać przez miesiąc badań laboratoryjnych, nos jednak rozpoznaje ich natychmiastowo w takich malutkich ilościac, w jakich najbardziej nowoczestny sprzęt laboratoryjny który często nie jest w stanie nawet ich zauważyć, nie mówiąc już o tym żeby ich analizować. Dla czego słaby zapach, który nie wywołuje w człowieka nieprzyjemnych odczuć jest dla komarów mocną barjerą? Na razie naukowcy nie są w stanie dać konkretnej odpowiedzina to pytanie. Jedno pewne: reppelenci działają zarówno na czujniki smaku tak i na czujniki węchu komarów. Zostało to udowodnione w badaniach, gdzie komary żywili się na półotwartej membranie pod którą mieściła się krew. W krew wprowadzał się reppelent, który wnikając przez membranę, równomiernie rozprzestrzeniał się na jej powierzchni. Przy wielkich koncentracjach reppelentu komar nie siada, odstraszony parem środka, przy małych koncentracjach komar siada na membranę i nawet przekóła ją, lecz nie pije a odlatuje. Reppelenty są potrzebne dla ochrony przed krwiopiwcami. Jeśli są połączenia, zapach których nieprzyjemny dla nich, to chyba muszą być i środki, które odstraszają. Przed tym jak walczyć z wydzielaniem się potu należy upewnić się że nie masz żadnych chorób (naprzykład, cukrzycy), oznaką której może być nadmierna potliwość. Intensywny zapach może być spowodowany naruszeniami hormonalnymi lub nieprawidłową przemianą materii. Często, nadmierna potliwość związana jest z syndromem chronicznego zmęczenia i nerwami, chorobami układu nerwowego. W niektórych przypadkach potrzebne leczenie preparatami. Zwracaj uwagę na swoją odzierz. Pot, wchłoniony w tkaniny, rozkłądają się na skórze tak samo jak i na tkaninach. Znaj miarę kawie i słodyczom: te produkty powodują nadmierne pocenie. Należy także mieć na uwadze że zapach potu znacząco się odczuwa kiedy człowiek czuje nerwowe naprężenie, rozdrażnienie i strach, co dodatkowy raz podtwierdza potrzebe brać prysznic lub kapać się w wannie dwa razy dziennie, zwłaszcza w letniej porze i oczywiście po przeżytych stresach. Pragnę kolejny raz podkreślić, że aromat świeżego kobiecego potu z pod gładkich i wymytych pach- jest przyjemnym zapachem, który okazuje takie samo erotyczne działanie drażniące wpływ na partnera, jak i na inne naturalne zapachy, które pojawiają się w momencie pobudzenia seksualnego. Taki zapach gra wielką rolę w miłości.


Dbanie o cerę jest niezwykle ważną rzeczą, gdyż tylko dzięki odpowiedniej jej pielęgnacji można zachować długotrwałą i rzeczywistą urodę. Dlatego też aby dbać o cerę powinno się regularnie chodzić do lekarza specjalisty jakim jest dermatolog, aby móc robić „przegląd” stanu cery. Dodatkowo oczywiście konieczna jest codzienna pielęgnacja cery, a mianowicie powinno się myć twarz specjalnymi środkami, które są specjalnie do tego przystosowane. Należy także stosować specjalistyczne kremy, które jednak będą odpowiednio dobrane do typu cery, gdyż krem dla cery suchej nie sprawdzi się jeżeli mamy tłustą cerę. Oczywiście ze względu na to, że w dzisiejszych czasach kobiety często się malują, powinny one także w ramach dbania o cerę stosować możliwie jak najlepsze jakościowo kosmetyki, a także jeżeli jest to możliwe powinny ich nawet unikać, gdyż zbyt częste stosowanie kosmetyków również bardzo niekorzystnie może wpływać na skórę twarzy. Dodatkowo jeżeli już kobieta się maluje, to do demakijażu również powinna używać specjalistycznych środków, które będą łagodziły podrażnienia.
Nasza skóra ciągle narażona jest na zewnętrzne bodźce, które nie zawsze wpływają na nią pozytywnie. Jednym z przykładów jest działanie słońca, wiatru, kurzu i temu podobnych zagadnień, które w dużym natężeniu powodują dość duże spustoszenie . Poza standardowymi zasadami dbałości o skórę opartymi na oczyszczaniu, zapewnieniu odpowiednich ilości substancji odżywiających jak i podobnymi, należy także dodatkowo dbać o skórę naszego ciała. Jednym z wyznaczników jest odpowiedni dobór zabiegów czy kosmetyków do rodzaju skóry jak i stopnia jej zniszczenia. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy z zakresu kosmetyki i ogólnej dbałości o skórę, powinniśmy odwiedzić kosmetyczkę, salon piękności czy lekarza dermatologa. Dwa pierwsze przykłady poza poradami jak zadbać o swoją skórę, to także specjalistyczne zabiegi, które pozwolą nabrać naszej skórze pełnego kolorytu i odpocząć. Dodatkowo cykliczne wizyty w tego rodzaju miejsca pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności oraz kondycji naszej skóry, zwłaszcza jeżeli na co dzień wystawiamy ją na działanie dużej ilości negatywnie działających czynników zewnętrznych.

Dbałość o skórę twarzy to szczególny przykład na zagadnienie ogólnej dbałości o własne ciało. Przede wszystkim należy pamiętać, iż skóra twarzy to struktura dość odmienna w stosunku do innych miejsc ciała, dlatego też inne kosmetyki i inny sposób dbałości. Skóra twarzy jest stosunkowo bardzo delikatna, dlatego czynniki zewnętrzne jak przykładowo działanie słońca, dużo szybciej sł widoczne w obrębie twarzy niż innych miejsc ciała. Aby dopasować odpowiedni tryb pielęgnacji jak i najlepsze kosmetyki, co zagwarantuje nam maksymalne efekty naszych starań, musi poznać samego siebie. Ważne jest, jaki typ skóry ma nasza twarz, czy nie jesteśmy uczuleni na jakieś składniki kosmetyków, ponieważ możemy twarzy zaszkodzić stosując złe środki. Jednym z najbardziej podstawowych zagadnień dbałości o twarz, to dbałość o jej czystość, co ujęte jest jako mycie wodą lub mydłem. Jednakże dużo lepszym rozwiązaniem jest dobranie do rodzaju swojej twarzy odpowiednich kosmetyków, w tym przypadku oczyszczających. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zakresie takich zagadnień, warto odwiedzić kosmetyczkę, lekarza dermatologa lub specjalisty tego typu.