Cze 28

Akcesoria modowe

Wczoraj zostałem poproszony o wyrażenie swojej opinii na temat akcesoriów modowych. I wszystko byłoby ładnie pięknie, jakby nie okazało sie że mam wyrazić opinie o akcesoriach które kupiła sobie moja dziewczyna, w tym momencie wołałbym nie być ani opiniodawcą ani recenzentem. Żyje zgodnie z zasadą, że lepiej powiedzieć swojej dziewczynie prawdę, niż poczekać jakby później miała wyjść na głupka. Jednakże postanowiłem zasięgnąć także opinii moich znajomych. Postanowiłem poszukać, popytać, poczytać, czyli ogólnie rzecz biorąc dowiedzieć się, co to są akcesoria modowe oraz jakie z nich możemy dostrzec na różnego rodzaju pokazach mody. Zawsze fascynował mnie proces zdobywania wiedzy, w którym to dzieje się naprawdę dużo. Okazało się, że – dla mnie wcześniej tajemnicze – akcesoria modowe to po prostu dodatki. Dodatki typu spinki, broszki i tego typu rzeczy. Ja by ktoś mi wcześniej powiedział, że chodzi właśnie o to, to zdecydowanie byłoby mi łatwiej, a tak szukaj nie wiadomo, czego. Oczywiście nadal nie jestem znawcą, aczkolwiek już coś na ten temat wiem.  Przechodząc teraz konkretnie do tych akcesoriów. Jednym z najbardziej popularnych akcesoriów w świecie mody są torebki. I powiem szczerze samo słowo torebki jest tak wieloznaczne, że praktycznie każda zapytana osoba jak wygląda torebka odpowie inaczej. Są bardzo duże i są bardzo małe. Są torebki na specjalne okazje oraz torebki wybierane pod kolor sukienki, oczu czy też nawet skarpetek. Jeżeli już mowa o torebce to nie sposób zapomnieć o odpowiednim pasku. Obecnie zauważyłem, że jest to bardzo ważny element pokazu mody. Pasek może być szeroki lub wąski, może pełnić funkcję tradycyjną bądź też ozdobną, albo też łączyć te dwie naraz. Kreatorzy mody obecnie są tak kreatywni, że zapewne już nie długo wymyślą jeszcze coś nowego. Grzechem i to ogromnym byłoby nie wspomnieć – w kontekście akcesoriów modowych – o biżuterii. Każdy, ale to absolutnie każdy potrafi zachwycać się pięknem dobrze zrobionej i przede wszystkim dobrze dobranej, zarówno do ubioru, jak i do samej osoby biżuterii. Nie wiem, co w tym jest, ale blask metali szlachetnych i drogich kamieni od zarania dziejów przyciągał oko spragnionej piękna duszy. Tak jest do dziś. I nie mówię tu tylko i wyłącznie o biżuterii damskiej, ale i również o biżuterii męskiej. Bo, mimo, że pozornie jest bardziej uboga to jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest. Kolczyki, bransolety, łańcuszki, sygnety i tym podobne świecidełka również potrafią cieszyć wytrawne oko.  Ogólnie rzecz biorąc akcesoria modowe mają za zadanie stworzenie odpowiedniego wizerunku osoby. I grupa ta jest ta tak bardzo obszerna, że bardzo ciężko ją streścić w paru słowach.


Dbanie o cerę jest niezwykle ważną rzeczą, gdyż tylko dzięki odpowiedniej jej pielęgnacji można zachować długotrwałą i rzeczywistą urodę. Dlatego też aby dbać o cerę powinno się regularnie chodzić do lekarza specjalisty jakim jest dermatolog, aby móc robić „przegląd” stanu cery. Dodatkowo oczywiście konieczna jest codzienna pielęgnacja cery, a mianowicie powinno się myć twarz specjalnymi środkami, które są specjalnie do tego przystosowane. Należy także stosować specjalistyczne kremy, które jednak będą odpowiednio dobrane do typu cery, gdyż krem dla cery suchej nie sprawdzi się jeżeli mamy tłustą cerę. Oczywiście ze względu na to, że w dzisiejszych czasach kobiety często się malują, powinny one także w ramach dbania o cerę stosować możliwie jak najlepsze jakościowo kosmetyki, a także jeżeli jest to możliwe powinny ich nawet unikać, gdyż zbyt częste stosowanie kosmetyków również bardzo niekorzystnie może wpływać na skórę twarzy. Dodatkowo jeżeli już kobieta się maluje, to do demakijażu również powinna używać specjalistycznych środków, które będą łagodziły podrażnienia.
Nasza skóra ciągle narażona jest na zewnętrzne bodźce, które nie zawsze wpływają na nią pozytywnie. Jednym z przykładów jest działanie słońca, wiatru, kurzu i temu podobnych zagadnień, które w dużym natężeniu powodują dość duże spustoszenie olejek makadamia do włosów. Poza standardowymi zasadami dbałości o skórę opartymi na oczyszczaniu, zapewnieniu odpowiednich ilości substancji odżywiających jak i podobnymi, należy także dodatkowo dbać o skórę naszego ciała. Jednym z wyznaczników jest odpowiedni dobór zabiegów czy kosmetyków do rodzaju skóry jak i stopnia jej zniszczenia. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy z zakresu kosmetyki i ogólnej dbałości o skórę, powinniśmy odwiedzić kosmetyczkę, salon piękności czy lekarza dermatologa. Dwa pierwsze przykłady poza poradami jak zadbać o swoją skórę, to także specjalistyczne zabiegi, które pozwolą nabrać naszej skórze pełnego kolorytu i odpocząć. Dodatkowo cykliczne wizyty w tego rodzaju miejsca pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności oraz kondycji naszej skóry, zwłaszcza jeżeli na co dzień wystawiamy ją na działanie dużej ilości negatywnie działających czynników zewnętrznych.

Dbałość o skórę twarzy to szczególny przykład na zagadnienie ogólnej dbałości o własne ciało. Przede wszystkim należy pamiętać, iż skóra twarzy to struktura dość odmienna w stosunku do innych miejsc ciała, dlatego też inne kosmetyki i inny sposób dbałości. Skóra twarzy jest stosunkowo bardzo delikatna, dlatego czynniki zewnętrzne jak przykładowo działanie słońca, dużo szybciej sł widoczne w obrębie twarzy niż innych miejsc ciała. Aby dopasować odpowiedni tryb pielęgnacji jak i najlepsze kosmetyki, co zagwarantuje nam maksymalne efekty naszych starań, musi poznać samego siebie. Ważne jest, jaki typ skóry ma nasza twarz, czy nie jesteśmy uczuleni na jakieś składniki kosmetyków, ponieważ możemy twarzy zaszkodzić stosując złe środki. Jednym z najbardziej podstawowych zagadnień dbałości o twarz, to dbałość o jej czystość, co ujęte jest jako mycie wodą lub mydłem. Jednakże dużo lepszym rozwiązaniem jest dobranie do rodzaju swojej twarzy odpowiednich kosmetyków, w tym przypadku oczyszczających. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zakresie takich zagadnień, warto odwiedzić kosmetyczkę, lekarza dermatologa lub specjalisty tego typu.