Kwi 03

Olejek arganowy do włosów

Olejek arganowy do włosów Pielęgnacja włosów to kluczowa kwestia jeśli chodzi o ich wygląd oraz zdrowie. Niejednokrotnie jednak nasze włosy mają wiele do życzenia, to jaki prowadzimy styl życia, w jaki sposób się odżywiamy ma wpływ na kondycje naszego włosa. Częste mycie nieodpowiednim szamponem, suszenie gorącym strumieniem powietrza, modelowanie, używanie środków chemicznych do układania włosów w tym lakieru, żelu, mocne wiązanie włosów w tak zwany kucyk, farbowanie włosów to wszystko sprawia, że nasze włosy stają się coraz to słabsze, matowe, suche. Warto wtedy wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce oraz pić dużo wody mineralnej w celu nawilżenia włosa od wewnątrz. Jeśli chodzi o zewnętrze działania dobrym pomysłem jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji stosownej do typu naszego włosa to jak do cienkich delikatne środki, do grubych mocniejsze, gęstsze ale nie wysuszające. Dobrym kosmetykiem jest olejek arganowy do włosów, który ma za zadania nawilżenia włosa, zmniejszenie puszczenia się włosa, włosy stają się odżywione, błyszczące , miłe w dotyku, końcówki się mniej rozdwajają. Olej arganowy na włosy należy używać systematycznie każdorazowo po umyciu włosów olej do włosów wciera się zarówno na mokre jak i na suche włosy nie trzeba go zmywać. Dobry olejek arganowy kupimy w dobrym drogeriach lub przez Internet. Olejek arganowy cena zależna jest od producenta i pojemności buteleczki.


Dbanie o cerę jest niezwykle ważną rzeczą, gdyż tylko dzięki odpowiedniej jej pielęgnacji można zachować długotrwałą i rzeczywistą urodę. Dlatego też aby dbać o cerę powinno się regularnie chodzić do lekarza specjalisty jakim jest dermatolog, aby móc robić „przegląd” stanu cery. Dodatkowo oczywiście konieczna jest codzienna pielęgnacja cery, a mianowicie powinno się myć twarz specjalnymi środkami, które są specjalnie do tego przystosowane. Należy także stosować specjalistyczne kremy, które jednak będą odpowiednio dobrane do typu cery, gdyż krem dla cery suchej nie sprawdzi się jeżeli mamy tłustą cerę. Oczywiście ze względu na to, że w dzisiejszych czasach kobiety często się malują, powinny one także w ramach dbania o cerę stosować możliwie jak najlepsze jakościowo kosmetyki, a także jeżeli jest to możliwe powinny ich nawet unikać, gdyż zbyt częste stosowanie kosmetyków również bardzo niekorzystnie może wpływać na skórę twarzy. Dodatkowo jeżeli już kobieta się maluje, to do demakijażu również powinna używać specjalistycznych środków, które będą łagodziły podrażnienia.
Nasza skóra ciągle narażona jest na zewnętrzne bodźce, które nie zawsze wpływają na nią pozytywnie. Jednym z przykładów jest działanie słońca, wiatru, kurzu i temu podobnych zagadnień, które w dużym natężeniu powodują dość duże spustoszenie frezy do paznokci. Poza standardowymi zasadami dbałości o skórę opartymi na oczyszczaniu, zapewnieniu odpowiednich ilości substancji odżywiających jak i podobnymi, należy także dodatkowo dbać o skórę naszego ciała. Jednym z wyznaczników jest odpowiedni dobór zabiegów czy kosmetyków do rodzaju skóry jak i stopnia jej zniszczenia. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy z zakresu kosmetyki i ogólnej dbałości o skórę, powinniśmy odwiedzić kosmetyczkę, salon piękności czy lekarza dermatologa. Dwa pierwsze przykłady poza poradami jak zadbać o swoją skórę, to także specjalistyczne zabiegi, które pozwolą nabrać naszej skórze pełnego kolorytu i odpocząć. Dodatkowo cykliczne wizyty w tego rodzaju miejsca pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności oraz kondycji naszej skóry, zwłaszcza jeżeli na co dzień wystawiamy ją na działanie dużej ilości negatywnie działających czynników zewnętrznych.

Dbałość o skórę twarzy to szczególny przykład na zagadnienie ogólnej dbałości o własne ciało. Przede wszystkim należy pamiętać, iż skóra twarzy to struktura dość odmienna w stosunku do innych miejsc ciała, dlatego też inne kosmetyki i inny sposób dbałości. Skóra twarzy jest stosunkowo bardzo delikatna, dlatego czynniki zewnętrzne jak przykładowo działanie słońca, dużo szybciej sł widoczne w obrębie twarzy niż innych miejsc ciała. Aby dopasować odpowiedni tryb pielęgnacji jak i najlepsze kosmetyki, co zagwarantuje nam maksymalne efekty naszych starań, musi poznać samego siebie. Ważne jest, jaki typ skóry ma nasza twarz, czy nie jesteśmy uczuleni na jakieś składniki kosmetyków, ponieważ możemy twarzy zaszkodzić stosując złe środki. Jednym z najbardziej podstawowych zagadnień dbałości o twarz, to dbałość o jej czystość, co ujęte jest jako mycie wodą lub mydłem. Jednakże dużo lepszym rozwiązaniem jest dobranie do rodzaju swojej twarzy odpowiednich kosmetyków, w tym przypadku oczyszczających. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zakresie takich zagadnień, warto odwiedzić kosmetyczkę, lekarza dermatologa lub specjalisty tego typu.